Maliye Borç Sorgulama

Çoğumuzun devletten çeşitli alacakları ve devlete çeşitli borçları bulunmaktadır. Bu alacaklarımızı ve borçlarımızı çoğu zaman bilmekteyiz fakat bilmediğimiz durumlar da olmaktadır. Yarın bir süprizle karşılaşmamak için zaman zaman maliyeye olan borçlarımızı sorgulamamızda fayda olacaktır.

Maliyeye olan borçlarınızı aşağıdaki linkten sorgulayabilirsiniz.

Sorgulama İçin Tıklayınız.

Borç sorgulama işlemi çok kolaydır.  Vermiş olduğumuz bağlantıda ilk boşluğa tc kimlik numarası yazılır, altındaki ikinci boşluğa nüfus cüzdanında resmimizin altında yer alan seri ve sıra numaraları yazılır sonrasında anne – baba- eş ve çocuğumuzdan herhangi birinin tc kimlik numarası veya annenizin kızlık soyadının ilk iki harfi yazılır, bu iki işlemden birini yapmanız yeterli olacaktır. Son olarak sağ altta gördüğünüz resimde yer alan karakterleri ilgili boşluğa girmeniz gerekmektedir. ( sol tarafta) Bu işlem sonrasında tamam butonuna basarak borç sorgulanır.

Vergi ile ilgili konularda danışmak için, sorgulama sonucunda aklınıza takılan konularda 444 0 189 vergi danışma merkezini arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*